Dětský svět Mirakulum

Nezáleží na tom, jestli si ještě připadáte jako malé děti a jste pro každou zábavu, nebo už se ve vaší rodině nachází děti, se kterými si chcete udělat prima výlet. Protože dnes bych vám ráda představila místo plné zábavy, her, přírody, zvířat a her, které je vhodné jak pro malé děti od útlého věku, tak i pro mládež  do 15 let a samozřejmě i pro dospělé, kteří se rádi do dětských let zase vrátí. Takže najděte si vhodné ubytování a hurá na to.

V dnešním článku bude řeč o zábavném parku Mirakulum. Jedná se o pohádkovou zemi zábavy a poznání. Samozřejmě jsou zde připraveny hry jak pro malé, tak i velké děti a samozřejmě i různé odpočinkové zóny a občerstvení.

mirakulum

Dětskou fantazii dokáže rozšířit kouzelný hrad s katakombami, hledání cesty z přírodního bludiště, obří pískoviště a mnoho dalšího.

Ze spojení dvou nadzemních prolézaček zde vzniklo unikátní lanové centrum, které má délku přes 200 metrů a to jak jistě dobře víte, je opravdu zajímavá délka, a právě proto se jedná o unikátní lanové centrum nejen v České republice, ale dokonce i v Evropě. Zdejší lanové centrum doplnily ještě dva velké tobogány, a tak děti se mohou sklouznout bezmála z výšky 5 metrů, což jistě ocení i někteří rodiče.

V Mirakulum se také nachází unikátní venkovní komplex, do kterého patří systém potůčků, potoků a koryt, jehož základem je vodopád napájející jezírko. Velmi zajímavé je, že děti, ale i dospělí mohou měnit směr toku vody, neboť tu jsou různá čerpadla, mlýnky a stavidla. Děti i dospělí zde mohou sledovat vodu v celé její rozmanitosti – voda zde proudí, kape, stříká, žbluňká, zkrátka dělá vše, na co si jen vzpomenete.

Jedná se o park, ve kterém se může grilovat pod širým nebem. Což návštěvníci ocení jistě v teplejších měsících a samozřejmě nemůžeme ani zapomenout zmínit kontaktní zoo s mini oslíky, kteří uchvátí jak děti, tak i dospělé.

Především pro dospělé je zde vytvořeno úžasné a zajímavé zázemí, které se nachází uvnitř areálu a slouží především pro občerstvení a odpočinek. V parku se toho ovšem nachází ještě mnohem více, např. zde návštěvníci mohou navštívit lesní hřiště, interaktivní vzdělávací programy, prezentace a jedna z nejzajímavějších aktivit je určitě Cesta do pravěku, která obsahuje i zajímavou show.

mirakulum

Pokud si myslíte, že už jste se dočetli o všem, co park Mirakulum nabízí, tak jste na omylu, protože je zde například i velká trampolína, dlouhá naučná stezka s výběhem pro zvířata a samozřejmě nezapomenutelný pohled na celý park.

Jednou z novinek z roku 2016 je Lesní město a vulkán, které zde funguje od července 2016. Nejedná se o jedinou novinku z minulého roku, a tak park jistě stojí za návštěvu.

Další a dnes nejspíš poslední zajímavostí, o které se zmíníme, je sousedící Tankodrom, který je propojen parkem Mirakulum pomocí úzkokolejné trati o délce necelých dvou kilometrů, po které pravidelně jezdí parní lokomotiva.

Jednorázové vstupné se pohybuje mezi 120,- Kč – 180,- Kč, pak je možné také využít rodinné vstupenky a samozřejmě zvýhodněné vstupenky pro školy a další hromadné slevy.

Tipy na ubytování ve Středočeském kraji

Děti Středočeský kraj
Share

Napsat komentář